  • Pleaser Adore-1017Rsf Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform Ankle Boot
Product image of Pleaser Adore-1017Rsf Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform Ankle Boot
Product image of Pleaser Adore-1017Rsf Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform Ankle Boot Product image of Pleaser Adore-1017Rsf Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform Ankle Boot Product image of Pleaser Adore-1017Rsf Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform Ankle Boot Product image of Pleaser Adore-1017Rsf Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform Ankle Boot Product image of Pleaser Adore-1017Rsf Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform Ankle Boot
| Be the first to review this product
Clear-Gold/Gold Chrome, 7 inch (17.8 cm) Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Platform
Availability: Select a size below to check availability
Manufacturer: Pleaser USA
Manufacturer part number: ADO1017RSF/C-G/GCH
  • Specifications
  • Reviews
  • Contact Us
7 inch (17.8 cm) Stiletto Heel, 2 3/4 inch (7 cm) Chrome Plated Platform Open Toe/Stiletto Heel Back Lace-Up Ankle Boot Featuring 4-Layer Chrome Plated, Simulated Rhinestone Fringe, Inside Zip Closure
Products specifications
Attribute name Attribute value
Department Boots
Type Ankle Boots
Brand Pleaser
Collection 7 inch (17.8 cm) Pleaser Adore Collection
Name ADORE-1017RSF
Design Clear-Gold / Gold Chrome
Sizes US 5-11
Colour Gold, Clear
Material Chrome, Rhinestones, Lace
Heel Type Stiletto
Sole Type Platform
Toe Style Open
Toe Shape Rounded
Back Style Open
Fit Guide True To Size
Vegan No
Write your own review
  • Only registered users can write reviews
US 5
8.9 inch
22.6 cm
9.0 inch
22.8cm
n/a
6.7 inch
17.0 cm
3.1 lb
1.4 kg
UK 3
EU 36
US 6
9.2 inch
23.4 cm
9.2 inch
23.5cm
n/a
6.9 inch
17.5 cm
3.1 lb
1.4 kg
UK 4
EU 37
US 7
9.6 inch
24.4 cm
9.5 inch
24.2cm
7.1 inch
18.0 cm
UK 5
EU 38
US 8
9.9 inch
25.1 cm
9.8 inch
24.9cm
7.3 inch
18.5 cm
UK 6
EU 39
US 9
10.2 inch
25.9 cm
10.1 inch
25.6cm
7.5 inch
19.0 cm
UK 7
EU 40
US 10
10.5 inch
26.6 cm
10.4 inch
26.4cm
7.7 inch
19.4 cm
2.6 lb
1.2 kg
UK 8
EU 41
US 11
10.8 inch
27.4 cm
10.7 inch
27.1cm
7.8 inch
19.9 cm
2.6 lb
1.2 kg
OUR NEXT ORDER DATE
Friday 15 May 2026 17:00 GMT
(2 days, 1 hour until our next manufacturer order)
Manufacturer
Out of stock
Restock:
TBC
UK 3 EU 36 US 6
Source:
Manufacturer
Out of stock
Restock:
TBC
UK 4 EU 37 US 7
In stock
Dispatch:
4-7 days
UK 5 EU 38 US 8
In stock
Dispatch:
4-7 days
UK 6 EU 39 US 9
UK 7 EU 40 US 10
UK 8 EU 41 US 11
Products specifications
Attribute name Attribute value
Department Boots
Type Ankle Boots
Brand Pleaser