11" Heelless, 6 1/4" PF Lace-Up Front Ankle Boot, Inside Zip
Availability: Select a size below to check availability
Manufacturer: Pleaser USA
Manufacturer part number: FOR1020/B/M
Brand Pleaser
Name FORBIDDEN-1020
US 7
9.6 inch
24.5 cm
8.9 inch
22.5cm
n/a
6.1 inch
15.5 cm
4.9 lb
2.2 kg
UK 5
EU 38
US 8
9.6 inch
24.5 cm
9.1 inch
23.2cm
n/a
6.3 inch
16.1 cm
4.9 lb
2.2 kg
UK 6
EU 39
US 9
10.2 inch
25.9 cm
9.4 inch
23.9cm
6.6 inch
16.7 cm
5.2 lb
2.4 kg
UK 7
EU 40
US 10
10.2 inch
25.9 cm
9.7 inch
24.6cm
6.8 inch
17.3 cm
5.2 lb
2.4 kg
UK 8
EU 41
US 11
10.7 inch
27.3 cm
10.0 inch
25.3cm
7.1 inch
17.9 cm
UK 9
EU 42
US 12
10.7 inch
27.3 cm
10.2 inch
26.0cm
7.3 inch