6" Heel, 1 3/4" PF Peep Toe Mesh Ankle Boot, Back Zip
Availability: Select a size below to check availability
Manufacturer: Pleaser USA
Manufacturer part number: DEL1006/BPU/M
  • Contact Us
6"" (152mm) Heel, 1 3/4"" (45mm) Platform Peep Toe Mesh Ankle Boot, Back Zip Closure
Products specifications
Attribute name Attribute value
Brand Pleaser
Name DELIGHT-1006
US 5
8.9 inch
22.6 cm
10.0 inch
25.4cm
n/a
6.1 inch
15.5 cm
2.3 lb
1.0 kg
UK 3
EU 36
US 6
9.1 inch
23.2 cm
10.3 inch
26.2cm
n/a
5.9 inch
15.0 cm
2.3 lb
1.0 kg
UK 4
EU 37
US 7
9.6 inch
24.4 cm
10.6 inch
27.0cm
6.1 inch
15.5 cm
UK 5
EU 38
US 8
9.8 inch
24.9 cm
10.9 inch
27.8cm
6.3 inch
16.0 cm
UK 6
EU 39
US 9
10.2 inch
25.8 cm
11.3 inch
28.6cm
6.5 inch
16.5 cm
2.6 lb
1.2 kg
UK 7
EU 40
US 10
10.4 inch
26.4 cm
11.6 inch
29.4cm
6.7 inch
17.0 cm
2.6 lb
1.2 kg
UK 8
EU 41
US 11
10.8 inch
27.4 cm
11.9 inch
30.2cm
6.9 inch
17.5 cm
OUR NEXT ORDER DATE
Friday 15 May 2026 17:00 GMT
(1 day, 22 hours until our next manufacturer order)
Manufacturer
Out of stock
Restock:
None (Clearance)
UK 3 EU 36 US 6
Source:
Manufacturer
Out of stock
Restock:
None (Clearance)
UK 4 EU 37 US 7
Low stock
Dispatch:
4-7 days
UK 5 EU 38 US 8
UK 6 EU 39 US 9
UK 7 EU 40 US 10
UK 8 EU 41 US 11