7" Heel, 2 3/4" PF Front Lace-Up Ankle Boot w/RS, Side Zip
Availability: Select a size below to check availability
Manufacturer: Pleaser USA
Manufacturer part number: BEJ1020-7/NDHG/NDRS
Brand Pleaser
Name BEJEWELED-1020-7
US 5
8.9 inch
22.6 cm
9.2 inch
23.4cm
n/a
5.3 inch
13.4 cm
3.6 lb
1.6 kg
UK 3
EU 36
US 6
9.2 inch
23.4 cm
9.6 inch
24.3cm
n/a
5.5 inch
14.0 cm
3.6 lb
1.6 kg
UK 4
EU 37
US 7
9.6 inch
24.4 cm
9.9 inch
25.2cm
5.7 inch
14.5 cm
UK 5
EU 38
US 8
9.9 inch
25.1 cm
10.3 inch
26.1cm
5.9 inch
15.1 cm
UK 6
EU 39
US 9
10.2 inch
25.9 cm
10.6 inch
27.0cm
6.1 inch
15.6 cm
UK 7
EU 40
US 10
10.5 inch
26.6 cm
11.0 inch
27.9cm
6.4 inch
16.2 cm
UK 8
EU 41
US 11
10.8 inch
27.4 cm
11.3 inch
28.8cm
6.6 inch