Pleaser ADORE-1029RS Multi RS/Blk Matte 7 Inch Heel 2 3/4 Inch PF RS Embellished Ankle Boot Side Zip
7" Heel, 2 3/4" PF RS Embellished Ankle Boot, Side Zip
Availability: Select a size below to check availability
Manufacturer: Pleaser USA
Manufacturer part number: ADO1029RS/MCRS/B
Brand Pleaser
Name ADORE-1029RS
US 5
8.9 inch
22.6 cm
9.6 inch
24.3cm
n/a
5.0 inch
12.7 cm
4.4 lb
2.0 kg
US 6
9.2 inch
23.4 cm
9.8 inch
24.9cm
n/a
5.2 inch
13.1 cm
4.4 lb
2.0 kg
US 7
9.6 inch
24.4 cm
10.0 inch
25.5cm
5.3 inch
13.5 cm
US 8
9.9 inch
25.1 cm
10.3 inch
26.1cm
5.5 inch
13.9 cm
US 9
10.2 inch
25.9 cm
10.5 inch
26.7cm
5.6 inch
US 10
10.5 inch
26.6 cm
10.8 inch
27.3cm
5.8 inch
14.7 cm
US 11
10.8 inch
27.4 cm
11.0 inch
27.9cm
5.9 inch
15.1 cm
4.7 lb
2.1 kg
US 12
11.0 inch
27.9 cm
11.2 inch
28.5cm
6.1 inch
15.5 cm
4.7 lb
2.1 kg
UK 10
EU 43
US 13
11.3 inch
28.6 cm
UK 11
EU 44
US 14
11.5 inch