7" Heel, 2 3/4" PF Peep Toe Lace-Up Ankle Boot, Side Zip
Availability: Select a size below to check availability
Manufacturer: Pleaser USA
Manufacturer part number: ADO1021/BLE/M
  • Contact Us
7"" (178mm) Heel, 2 3/4"" (70mm) Platform Peep Toe Lace-Up Front Ankle Boot, Inner Side Zip Closure
Products specifications
Attribute name Attribute value
Brand Pleaser
Name ADORE-1021
US 5
8.9 inch
22.6 cm
8.3 inch
21.1cm
n/a
5.6 inch
14.3 cm
3.5 lb
1.6 kg
US 6
9.2 inch
23.4 cm
8.6 inch
21.8cm
n/a
5.9 inch
14.9 cm
3.5 lb
1.6 kg
US 7
9.6 inch
24.4 cm
8.9 inch
22.5cm
6.1 inch
US 8
9.9 inch
25.1 cm
9.1 inch
23.2cm
6.3 inch
16.1 cm
US 9
10.2 inch
25.9 cm
9.4 inch
23.9cm
6.6 inch
16.7 cm
US 10
10.5 inch
26.6 cm
9.7 inch
24.6cm
6.8 inch
17.3 cm
US 11
10.8 inch
27.4 cm
10.0 inch
25.3cm
7.1 inch
17.9 cm
4.1 lb
1.9 kg
US 12
11.0 inch
27.9 cm
10.2 inch
26.0cm
7.3 inch
18.5 cm
4.1 lb
1.9 kg
UK 10
EU 43
US 13
11.3 inch
28.6 cm
UK 11
EU 44
US 14
11.5 inch
29.2 cm
OUR NEXT ORDER DATE
Friday 15 May 2026 17:00 GMT
(1 day, 21 hours until our next manufacturer order)
Manufacturer
In stock
Dispatch:
4-7 days
UK 3 EU 36 US 6
Source:
Manufacturer
In stock
Dispatch:
4-7 days
UK 4 EU 37 US 7
UK 5 EU 38 US 8
UK 6 EU 39 US 9
UK 7 EU 40 US 10
UK 8 EU 41 US 11
UK 9 EU 42 US 12
UK 10 EU 43 US 13
UK 11 EU 44 US 14