Pleaser ADORE-1020RS Blk RS/Blk Matte 7 Inch Heel 2 3/4 Inch PF RS Embellished Ankle Boot Side Zip
7" Heel , 2 3/4" PF RS Embellished Ankle Boot, Side Zip
Availability: Select a size below to check availability
Manufacturer: Pleaser USA
Manufacturer part number: ADO1020RS/BRS/M
Brand Pleaser
Name ADORE-1020RS
US 5
8.9 inch
22.6 cm
8.3 inch
21.1cm
n/a
5.6 inch
14.3 cm
3.7 lb
1.7 kg
US 6
9.2 inch
23.4 cm
8.6 inch
21.8cm
n/a
5.9 inch
14.9 cm
3.7 lb
1.7 kg
US 7
9.6 inch
24.4 cm
8.9 inch
22.5cm
6.1 inch
US 8
9.9 inch
25.1 cm
9.1 inch
23.2cm
6.3 inch
16.1 cm
US 9
10.2 inch
25.9 cm
9.4 inch
23.9cm
6.6 inch
16.7 cm
US 10
10.5 inch
26.6 cm
9.7 inch
24.6cm
6.8 inch
17.3 cm
US 11
10.8 inch
27.4 cm
10.0 inch
25.3cm
7.1 inch
17.9 cm
4.4 lb
2.0 kg
US 12
11.0 inch
27.9 cm
10.2 inch
26.0cm
7.3 inch
18.5 cm
4.4 lb
2.0 kg
UK 10
EU 43
US 13
11.3 inch
28.6 cm
10.5 inch
26.7cm
7.5 inch
19.1 cm
UK 11
EU 44
US 14
11.5 inch
29.2 cm
10.8 inch
27.4cm
7.8 inch